1pc DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V(400A)
★★★★★ 4.8 40 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.vdmeij.nl
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Diodes==========Hign-concerned Chemical : NoneType : Module
  • Diodes
  • 1pc DH2F100N4S 2 Terminals Diode Module Schottky Bridge Rectifier 100A 200A 300A 400A 400V
Brand SZBQBD
Model SZBQBD
Exterior Brushed
Item Weight 1.76 ounces
Manufacturer SZBQBD
Item model number SZBQBD
Product Dimensions 11.81 x 7.87 x 3.94 inches
Manufacturer Part Number SZBQBD
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
40 ratings | 16 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (35)
4 stars
2% (1)
3 stars
1% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)